Witaj na pokładzie! Zaloguj Rejestracja
Kanały RSS
RSS Aktualności
RSS Komentarze
RSS Forum
RSS Artykuły
RSS Zdjęcia
Wytypowano już miejsce przekopu przez Mierzeję Wiślaną printer
Wytypowano już miejsce przekopu przez Mierzeję WiślanąPierwsza, najważniejsza inwestycja otwierająca strategię dotyczącą rozbudowy polskich portów, zostanie ogłoszona w najbliższy poniedziałek w rocznicę 95-lecia Gdyni – poinformował w programie „Gość Wiadomości” Marek Gróbarczyk. Minister gospodarki morskiej zdradził też, że konsorcjum projektowe powołane do budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną w zasadzie zakończyło już podstawowe prace i wybrało miejsce przekopu. Szczegóły tego projektu mają zostać ogłoszone w czwartek.
"Westerplatte II" .... printer
"Westerplatte II" ....Statek szkolny WESTERPLATTE od lat nie służył szkoleniu młodzieży. Po likwidacji Technikum Żeglugi Śródlądowej we Wrocławiu nowy armator, którym została gmina Wrocław, używał jednostki sporadycznie i wyłącznie do przewozu pasażerów. Dopiero powstanie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej zmieniło nastawienie dotychczasowego armatora. Od samego początku ministerstwo deklarowało chęć remontu statku i oddania go celom do jakich był zbudowany czyli do szkolenia przyszłych marynarzy żeglugi śródlądowej.
Port Gdańsk pomoże rozwijać polską żeglugę śródlądową printer
Port Gdańsk pomoże rozwijać polską żeglugę śródlądową Zarząd Morskiego Portu Gdańsk powołał wewnętrzny zespół roboczy, którego zadaniem będzie koordynacja procesu tworzenia studium wykonalności dla modernizacji drogi wodnej, łączącej Zatokę Gdańską i Zalew Wiślany z systemem rzek Białorusi. Ten dalekosiężny projekt ma na celu połączenie Bałtyku z Morzem Czarnym siecią kanałów żeglugi śródlądowej. W perspektywie najbliższych lat pozwoli to na znaczące umocnienie się pozycji Polski jako jednego z kluczowych krajów tranzytowych na mapie Europy.
Stasiu Partyka nie żyje printer
Wybrano już firmę do dokończenia budowy zbiornika Racibórz printer
Wybrano już firmę do dokończenia budowy zbiornika RacibórzRacibórz: Rekomendacja inwestora trafiła już do instytucji współfinansującej budowę, czyli do Banku Światowego. Do niego należy ostateczna decyzja. Przypomnijmy, że o kontrakt stara się konsorcjum Rafako PBG.

- Dopóki jednak Bank Światowy nie zajmie stanowiska, nie możemy ujawniać, kogo rekomendowaliśmy jako wykonawcę - mówi Linda Hofman, rzeczniczka prasowa Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach. RZGW spodziewa się, że odpowiedź nadejdzie do połowy października. Podpisanie umowy i przekazanie placu budowy byłoby możliwe jeszcze w tym roku.
Wieczna Wachta printer
MSR Gryfia podpisała umowę na budowę czterech lodołamaczy printer
MSR Gryfia podpisała umowę na budowę czterech lodołamaczy Morska Stocznia Remontowa Gryfia wybuduje cztery lodołamacze, które będą przeznaczone do pracy na Dolnej Wiśle – poinformowała w piątek Polska Grupa Zbrojeniowa S.A. Jednostki mają trafić do floty Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej (RZGW) w Gdańsku pod koniec 2021 r.

Stocznia Gryfia zobowiązała się w umowie do zaprojektowania, wybudowania i wyposażenia jednostek prototypowych, które po próbach w sezonie zimowym, mają zostać produkowane jako jednostki seryjne. Wszystkie lodołamacze zostaną wybudowane w zakładzie w Szczecinie.
Wrocław. Przedstawiciele nauki, biznesu i administracji o modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej printer
Wrocław. Przedstawiciele nauki, biznesu i administracji o modernizacji Odrzańskiej Drogi WodnejGrzegorz Witkowski – podsekretarz stanu w ministerstwie gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, uczestniczył w spotkaniu dotyczącym perspektywy ukończenia stopnia wodnego Malczyce, polderu Racibórz i przygotowań do modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej. Minister zapowiedział konsultacje dotyczące potencjalnych miejsc kolejnych piętrzeń na Odrze. W organizowanym przez rektora Politechniki Wrocławskiej spotkaniu uczestniczyło ok. 40 przedstawicieli nauki administracji i biznesu z nadodrzańskich województw.
Odszedł kpt. Zygmunt Kwiecień printer
22.09.2017 odszedł na Wieczną Wachtę kpt. Zygmunt Kwiecień (ur. w roku 1950)

Pogrzeb odbędzie się w dniu 28.09.2017 o godz. 12.45 w Kaplicy Cmentarza Głównego w Szczecinie.
95 lat temu Sejm podjął decyzję o budowie portu w Gdyni printer
95 lat temu Sejm podjął decyzję o budowie portu w Gdyni23 września 1922 r. Sejm przyjął ustawę upoważniającą rząd do budowy portu morskiego w Gdyni. W ciągu kilkunastu lat rybacka osada przekształciła się w jeden z największych i najnowocześniejszych portów w Europie, wokół którego powstało miasto liczące ponad 120 tys. mieszkańców.

Głównym projektantem i budowniczym portu został inż. Tadeusz Wenda. Olbrzymie zasługi dla rozwoju portu w Gdyni wniósł Eugeniusz Kwiatkowski, który jako minister przemysłu i handlu w latach 1926-1930 zdobył na budowę portu olbrzymie fundusze, dzięki którym Gdynia szybko stała się jednym z największych i najnowocześniejszych portów na Bałtyku oraz rozwijała się jako nowoczesne miasto.
Stan i perspektywy śródlądowego transportu wodnego, a jego finansowanie printer
Stan i perspektywy śródlądowego transportu wodnego, a jego finansowaniePo latach zaniechań w końcu zauważono, że Polska posiada korzystny układ cieków wodnych zbieżny z przebiegami potoków towarowych, zwłaszcza na kierunku portów morskich oraz połączenie z drogami wodnymi Europy Zachodniej, co wraz ze stosunkowo niewielkimi sztucznymi uzupełnieniami w postaci kanałów stwarza doskonałe warunki do rozwoju żeglugi śródlądowej.

Zwiększenie udziału żeglugi śródlądowej w rynku usług transportowych prowadzi do wzrostu konkurencyjności portów morskich ujścia Odry i Wisły oraz aktywizacji gospodarczej obszarów usytuowanych przy portach leżących wzdłuż głównych szlaków żeglugowych.

Dzisiaj jest piątek
20 października 2017 roku
Urodziny świętują:
Irek Wasilewski
Wszystkiego najlepszego!

35,679,927 odwiedzin łącznie
Użytkowników online: 0 - Gości online: 3
Łącznie użytkowników: 1,780
Najnowszy: ted
Serdecznie witamy!
Kto na wachcie
denis14200:26:44
Apis00:44:46
Norbi7301:58:07
kosmadamian02:50:56
Ziomal09:36:41
Seehund10:42:10
krzycho11111:15:11
marina12:39:54
miroslaw rajski13:06:03
Janusz Misze...14:27:15
Diesel-service

Powered by PHP-Fusion v.7.02.07. Copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones. Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.   Page Rank
Free counters!
Zakładanie firm w Niemczech | DiS | Apis | Alhenag | Orsza | Absolwenci TZS | Wierzbnik | Rada Kapitanów | PHP-Fusion PL | Rejsy Brzeg | Aerografia | Krismods | Dysnet | lvbet